Serwis kabin prysznicowych

Prysznic w domu to już standard. Ten rodzaj kąpieli cechuje się szybkością i oszczędnością wody w porównaniu z tradycyjnymi wannami. Z tego właśnie powodu większość domów jest w niego wyposażona. Aby jednak działał jak najdłużej trzeba o taki prysznic odpowiednio dbać.

Sklepy z częściami do kabin prysznicowych

Części do kabin prysznicowychNajwiększym wrogiem urządzeń prysznicowych jest twarda woda, której wytrącający się kamień niszczy całość elementów składających się na kabinę. Szczególnie niebezpieczne jest to, gdy kamień stopniowo zatyka otwory w słuchawce prysznicowej, w sposób taki, że na końcu ciśnienie w jej wnętrzu może popsuć słuchawkę. Należy ją z tego powodu okresowo wymieniać. Części do kabin prysznicowych są ogólnodostępne, nawet w najprostszym supermarkecie. Jednak, aby być pewnym ich niezawodności polecam używać tych sprawdzonych zamiast chińskich, tandetnych podróbek. W ich przypadku może dojść do przedwczesnego rozszczelnienia całego układu. Prawidłowy serwis kabin prysznicowych powinien objąć także okresowy przegląd wykonany przez fachowców, ale można go też przeprowadzić samemu. Taki przegląd powinien obejmować działanie zaworów i przeczyszczenie odpływów prysznicowych. Dopiero wtedy będzie wiadomo co jest do wymiany, a co tylko do przeczyszczenia i regulacji. Jeśli przegląd wykonają fachowcy to zamówią od razu odpowiednie części lub będą je mieli na stanie i od razu wymienią.

Nie trzeba być specjalista, aby dbać o swoją kabinę prysznicową. Podstawą jest utrzymanie porządku i w razie konieczności wymiana zużytych części. Nie zaszkodzi też zainwestować w zmiękczacze wody w domu, które w sposób wyraźny przyczynią się do zwiększenia trwałości części występujących w kabinie prysznicowej. Po więcej szczegółów odsyłam do instrukcji obsługi.