Skuteczne ozonowanie klimatyzacji

Jeżeli chcemy, aby nasze auto służyło nam przez wiele lat i było w dobrym stanie, to trzeba o niego odpowiednio dbać. Nie chodzi tylko o usuwanie usterek na bieżąco i czyszczenie tapicerki, ale przede wszystkim o konserwowanie klimatyzacji.

Jak wyczyścić klimatyzację w samochodzie?

ozonator klimatyzacji samochodowejJak wiadomo, groźne bakterie i wirusy unoszą się w powietrzu i mogą osiadać na dowolnych powierzchniach. Może to być stół, klamka, tapicerka, szklanka czy kierownica. Ale najczęściej dużo się ich znajduje w klimatyzacji, czyli tam gdzie przepływa duża ilość powietrza. Panują tam idealne warunki, aby mogły się rozwijać, zatem te miejsca zasługują na szczególną uwagę. Nie jest łatwo wyczyścić klimatyzację w samochodzie, bo to pełen kompleks małych przewodów i połączeń, do których ciężko się dostać. Idealny jest ozonator klimatyzacji samochodowej, który posiada komplet niezbędnych końcówek. Dezynfekowanie klimatyzacji przy jego użyciu jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy zamontować końcówkę i włożyć do głównego otworu klimatyzacji i włączyć urządzenie na około dwadzieścia – trzydzieści minut. Na te czas trzeba pojazd szczelnie zamknąć i go opuścić. Bez względu czy ozonujemy samochód czy pomieszczenia w domu, to nie możemy przebywać w tych miejscach, ponieważ ozon posiada silne właściwości toksyczne, dlatego też jest używany w odkażaniu powietrza, żywności czy wody pitnej. Każdy z nas może się wyposażyć w takie urządzenie, gdyż pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Koszt ozonatora do klimatyzacji to ok. dwieście zł.

Jeżeli chcielibyśmy wykonać usługę ozonowania w warsztacie samochodowym, to musielibyśmy każdorazowo za nią zapłacić od stu pięćdziesięciu do dwustu złotych. Mając własny generator ozony do klimatyzacji zaoszczędzimy sporo pieniędzy.