Smartwatche z obsługą lte

Inteligentny zegarek, smartwatch jest małym urządzeniem przypominającym smartfona, noszonym na nadgarstku. Wiele smartwatchy jest połączonych ze smartfonem, który powiadamia użytkownika o przychodzących połączeniach, wiadomościach e-mail i powiadomieniach z aplikacji. Niektóre smartwatche mogą nawet wykonywać połączenia telefoniczne.

Smartwatche z łącznością lte

4g lte smartwatchUżytkownik obsługuje smartwatcha za pomocą ekranu dotykowego, przycisków fizycznych lub kombinacji tych dwóch elementów. Niektóre smartwatche są wyposażone w krokomierze i monitory tętna, aby pomóc użytkownikom śledzić ich stan zdrowia. Łączność komórkowa jest pożądaną funkcją smartwatcha. Wbudowane radio LTE pomaga smartwatchom pozostać w kontakcie w większej liczbie miejsc, nawet jeśli Bluetooth i Wi-Fi nie działają dobrze lub jeśli podłączony smartfon nie jest w zasięgu. Smartwatche z łącznością LTE automatycznie łączą się z sieciami komórkowymi. Urządzenia te korzystają z aplikacji oraz odbierają i wysyłają wiadomości, nawet jeśli telefon znajduje się daleko. Oprócz wymogu posiadania LTE, 4g lte smartwatch musi łączyć się z tym samym operatorem co telefon. Operatorzy zazwyczaj udostępniają smartwatchom obsługującym LTE osobny plan taryfowy na transmisję danych oraz dedykowany numer telefonu, który podlega głównemu numerowi telefonu dla naszego konta. Gdy ktoś dzwoni na nasz smartfon, smartwatch może również zadzwonić, a my mamy możliwość odbierać połączenia głosowe przez wbudowany mikrofon i głośniki.

W zależności od sprzedawcy możemy sparować smartwatch obsługujący LTE ze słuchawkami bezprzewodowymi. Na przykład sparowanie zegarka Apple Watch ze słuchawkami Apple AirPods umożliwia odtwarzanie muzyki i prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu słuchawek AirPods, a nie mikrofonu i głośników zegarka.