Sprawdzone obuwie robocze

Obuwie ochronne używane w zakładzie bardzo różniło się jakością i wytrzymałością. Nie mieliśmy bowiem żadnego standardu, wedle którego wyposażano pracowników w obuwie, dlatego też większość załogi ekwipowała się samodzielnie, korzystając z możliwości otrzymania zwrotu kosztów obuwia ochronnego.

Rekomendowane buty robocze od Uvexa

buty ochronne uvexObuwie pochodziło więc od najróżniejszych producentów, i miało tak samo różnorodną jakość i poziom zapewnianej ochrony. Od jakiegoś czasu, jednak, coraz częściej używane były uniwersalne buty ochronne Uvex. Była to seria z przeciętnego przedziału cenowego, bardzo przystępnego dla wszystkich którzy poszukiwali porządnego obuwia do pracy, aczkolwiek nie posiadali budżetu na buty z najwyższej półki. Wyróżniała się przede wszystkim solidnością wykonania, gdyż nawet w trudnych warunkach pracy w zakładzie przemysłowym, buty nie ulegały uszkodzeniom łatwo, znosząc zarówno uderzenia jak i kontakt ze szkodliwymi substancjami bez śladu większego zużycia. Mimo iż były to buty typowo przeznaczone do pracy, należały do bardzo wygodnych, mimo wagi i masywności, a przyjemna podszewka zapobiegała obtarciom bardzo skutecznie. Syntetyczny materiał z jakiego były uszyte dobrze amortyzował uderzenia, aczkolwiek nie nagrzewał się w takim stopniu jak skóra, z której szyto buty robocze.

Buty Uvexa mogły być więc obuwiem całorocznym, gdyż tak samo dobrze osłaniały przed niskimi temperaturami. Najbardziej popularna w zakładzie seria składała się zarówno z butów wysokich za kostkę, jak i półbutów, posiadających identyczne walory ochronne, aczkolwiek mniejszą wagę. Obydwa rodzaje obuwia były jednak równie tanie, i stanowiły bardzo atrakcyjny zamiennik dla droższych rodzajów butów roboczych dla wszystkich pracowników o ograniczonym budżecie.