Sprawna instalacja barier drogowych

Żadna droga szybkiego ruchu nie mogła być ukończona bez zamontowania zabezpieczeń, mających na celu zminimalizowanie efektów wypadków spowodowanych poruszaniem się z nadmierną szybkością. Owe zabezpieczenia były często zwykłymi stalowymi konstrukcjami, obecnymi na większości starych autostrad. Na drodze którą budowaliśmy, a która była najnowszym odcinkiem dużej krajowej arterii, jednak, wymagane były znacznie lepsze i nowocześniejsze zapory.

Fachowa instalacja barier na dużej autostradzie

profesjonalny montaż barier drogowychZ racji iż budowana przez nas droga była jedną z najnowocześniejszych tras szybkiego ruchu, póki co jedyną w kraju, zastosowanie standardowych barier nie wchodziło w grę. Zamiast starego typu barier, na całej długości autostrady miały być zamontowane nowoczesne, bezpieczne barierki, wyposażone w ograniczniki absorbujące większość siły uderzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, barierki nie ulegały uszkodzeniu po szczególnie silnych uderzeniach, i dobrze minimalizowały zniszczenia po kolizjach z pojazdami jadącymi z ekstremalną prędkością. Nowoczesne bariery wymagały jednak znacznie większego nakładu pracy i musiały być zamontowane dokładnie by działać z pełną skutecznością, dlatego też nie mogliśmy zainstalować ich własnoręcznie, nie posiadając wystarczającej wiedzy o ich działaniu i montażu. Zamiast tego, profesjonalny montaż barier drogowych został zlecony doświadczonym instalatorom, zajmującym się montowaniem barier drogowych i słupków w miastach oraz na prywatnych osiedlach. Instalacja wymagała dokładnego dopasowania barier do szerokości jezdni, oraz równie fachowego zamocowania ich w gruncie. Raz zamontowane, bariery mogły być dowolnie poszerzane i łączone, dzięki czemu ich powiększenie w trakcie budowy autostrady było bardzo łatwe, i w żaden sposób nie kolidowało z wykonywaniem prac ziemnych i nie ograniczało postępu budowy.

Bariery były wykonywane na już wykończonych odcinkach drogi, aczkolwiek instalacja nie wyprzedzała prac ziemnych, a pracownicy firmy instalacyjnej doskonale współpracowali z załogą budowlaną, stosując się do wszystkich wytycznych jakie zostały im przedstawione. Dzięki tak dobrej współpracy i fachowemu podejściu do wykonywania zadań, wszystkie bariery były na miejscu w momencie zakończenia budowy i przeznaczenia drogi do odbioru.