System nauki z klockami i książeczkami PUS

Uwielbiany zarówno przez rodziców, terapeutów, logopedów, pedagogów oraz dzieci system nauki PUS to rozwinięcie idei poznaj-ułóż-sprawdź to nic innego jak seria ciekawych książeczek PUS z nieodłącznym pakietem kontrolnym, który jest jednocześnie arkuszem odpowiedzi pozwalającym dziecku na samokontrolę i samodzielne sprawdzenie, czy udzieliło poprawnych odpowiedzi na poszczególne zadania. Sprawdź jak niewiele potrzeba, aby rozpocząć naukę w tym systemie we własnym domu.

Zadania z książeczek PUS

ciekawe książeczki pusDwanaście klocków w pakiecie kontrolnym systemu PUS pozwala na przeniesienie poważnych arkuszy odpowiedzi, które towarzyszą uczniom przez całą edukację na poziom zabawy drewnianymi płytkami pozwalającymi jednocześnie na samodzielne sprawdzenie, czy udzielone odpowiedzi są poprawne. Chociaż idea przyświecająca temu systemowi edukacji brzmi nieco nudnie, to ciekawe książeczki pus dotyczą tematyki bliskiej sześcio- i siedmiolatkom. Bardzo korzystny jest także podział poszczególnych książeczek, które można kupować tematycznie (np. zadania matematyczne, łącznie z działaniami na ułamkach dla uczniów szkół podstawowych, dotyczące pór roku, nauka jednostek czasu, czytanki) jak i znaleźć w nich zadania doskonalące konkretne umiejętności: np. logicznego myślenia, koncentracji. Co ciekawe ćwiczenia w książeczkach PUS dla starszych dzieci to także nauka praktycznych umiejętności jak nauka odczytywania zegara lub przepisów ruchu drogowego niezbędnych do zdania karty rowerowej. Tak szerokie spektrum zadań spełnia oczekiwania zarówno nauczycieli jak i rodziców, którzy w domu pomagają dzieciom szlifować wiedzę zdobytą na lekcjach. Szczególnie pomoc w doszkalaniu umiejętności dziecka jest ceniona przez często bezradnych rodziców.

Niewątpliwą zaletą systemu PUS bazującego wyłącznie na ciekawych książeczkach w cenie około 15 zł sztuka oraz arkusza odpowiedzi, który można kupić za około 35 zł jest cena. Zwykle aby wprowadzić domową edukację konieczne jest jednorazowe wydanie dość pokaźnej sumy na pakiety startowe. W przypadku PUS można kompletować książeczki pojedynczo, dokupując kolejne książeczki po przerobieniu poprzedniej. Można także kupić cały pakiet w cenie około 60 zł, co wystarczy aby rozpoznać się w systemie i zdecydować o jego kontynuacji.