Szczęśliwe małżeństwo dzięki terapii

Kiedy dwoje ludzi ślubuje sobie miłość na ślubnym kobiercu czują się oni szczęśliwi i nic innego się dla nich nie liczy. Obecność ukochanej osoby jest dla nich niezbędnym warunkiem do szczęścia i potrzebują jej jak ryba wody. Szczęśliwe małżeństwo jest dla nas niezwykle ważne, bowiem, kiedy w domu czeka na nas osoba, którą bezgranicznie kochamy, żadne trudności i przeciwności losu nie są nam straszne.

Psycholog specjalistą w zakresie terapii dla małżeństw

terapia małżeńska w PoznaniuZdecydowanie chętniej wracamy do domu, gdzie czeka na nas bliska osoba. Patrzymy z radością na obrączkę na palcu symbolizującą to, że jesteśmy szczęśliwymi małżonkami. Z łezką w oku wspominamy swoje wesele i z uśmiechem patrzymy na ukochaną osobę podczas wielu codziennych czynności. Bycie ze sobą zwłaszcza w pierwszych latach życia jest wspaniałym czasem, kiedy motyle w brzuchu sprawiają, że nie możemy się doczekać tego, kiedy będziemy spędzać czas razem. Jednak z czasem pojawia się monotonia, a codzienne obowiązki sprawiają, że coraz rzadziej mamy ochotę przymykać oko na wady ukochanego. Coraz częściej pojawiają się konflikty oraz różnice zdań. Mimo tego, że najczęściej są one normalne, zdarza się, że dominują one w małżeńskim życiu. Od miłości do nienawiści jeden krok, dlatego często zdarza się, że osoby, które do niedawna tak bardzo się kochały spotykają się na rozprawie rozwodowej. W obecnych czasach wiele małżeństw się rozpada, a rozwody są na porządku dziennym. Jednak należy pamiętać, że rozwód to ostateczność i zanim się na niego zdecydujemy warto skorzystać z wizyty w miejscu, gdzie odbywa się terapia małżeńska w Poznaniu. Jest to bowiem często bardzo skuteczny sposób na pomoc w przezwyciężeniu konfliktów i pomaga dojść do porozumienia. Obie strony mogą wyrazić swoje zdanie oraz opinie, wspólnie rozważają różne rozwiązania i na nowo uczą się słuchać. Ważne jest, by wsłuchiwali się w potrzeby drugiej osoby i liczyli się z jej zdaniem.

Rosnąca plaga rozwodów jest bardzo niepokojącym zjawiskiem. Wiadome jest bowiem, że bycie z drugim człowiekiem nie zawsze jest drogą usłaną różami. Czasem pojawiają się konflikty i nieporozumienia, warto jednak umieć skutecznie sobie z nimi radzić. Słuchanie drugiej osoby i częste rozmowy są skutecznym sposobem na dojście do kompromisu. Jeśli nie potrafimy zrobić tego samodzielnie warto skorzystać z pomocy specjalistów.