Szukamy najlepszych bucików do kijków

Nordic walking z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularniejszy, w związku z czym możemy zakupić w naszych sklepach ciekawsze i lepsze jakościowo akcesoria. W takim przypadku nie mamy dużego zapotrzebowania. Wystarczy nam odzież sportowa, w której będziemy się czuć komfortowo, buty sportowe oraz kijki. W przypadku kijków istotną kwestią może się okazać dobór bucików, o czym warto się nieco więcej dowiedzieć.

Korzystamy z bucików do kijków

buciki do kijkówKijki do nordic walking składają się z różnych elementów. Jednym z nich są tak zwane buciki, które mają za zadanie zabezpieczyć końcówkę kijków i sprawić, iż będzie ona lepiej dopasowana do rodzaju powierzchni, po jakiej się przemieszczamy. Warto dobrać odpowiednie buciki do kijków. W przypadku poruszania się po twardych powierzchniach zalecane jest zaopatrzenie się w gumowe nakładki, natomiast w przypadku miękkich w metalowe groty. Dodatkowo tak zwane buciki do kijków możemy zakupić uniwersalne albo z nakładką. Uniwersalne sprawdzają się na każdym rodzaju podłoża. Wymiana wymaga wyłącznie wciśnięcia albo przekręcenia określonego elementu, w zależności od sposobu wykonania kijków. Za wadę tego rozwiązania uznaje się nieco większą wagę kijków, które mogą w efekcie przeważać na końcach. Natomiast wersja z nakładką będzie wymagała każdorazowego nałożenia i konieczności pamiętania, aby zabrać z domu taki element. Nie będzie to jednak ani czasochłonne, ani problematyczne, dlatego wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Osobom, które chodzą po bardzo zróżnicowanych terenach, zaleca się zakup modeli uniwersalnych. Jeżeli natomiast poruszamy się określonym rodzajem terenu, na przykład zawsze chodzimy po mieście chodnikami, powinniśmy zdecydować się na model z nakładkami. Dzięki odpowiedniemu wyborowi będziemy czuć się znacznie bardziej komfortowo.

Jak widać, jeżeli planujemy zakup kijków do nordic walking, powinniśmy się nieco więcej dowiedzieć na ten temat. Konieczne może bowiem okazać się stosowanie tak zwanych bucików wykonanych z gumy, które doskonale sprawdzą się w przypadku poruszania po twardej powierzchni. Dlatego właśnie warto mieć wiedzę na temat stosowania bucików oraz ich rodzajów. Dzięki temu poruszanie się po różnorodnym terenie nie będzie dla nas w żadnym wypadku problematyczne.