Tapicerowane krzesła obite welurem

Welur od kilku sezonów jest zdecydowanie najchętniej wybieranym typem obić materiałowych. Welurowe siedziska wpisują się w nowoczesna stylistykę glamour oraz vintage. Fotele obite welurem bardzo okazale prezentują się w salonie lub przy stole w jadalni. Połyskujący welur stwarza wrażenie elegancji, ciepła i przepychu.

Eleganckie siedziska do jadalni i salonu

welurowe krzesła do salonuCecha charakterystyczną obić z weluru jest aksamitny połysk. Miękki welur idealnie nadaje się do obicia siedzisk wszelkiego typu. Modne są np. sofy pokryte jednobarwnym welurem, fotele i krzesła do jadalni. Można wykorzystać starsze konstrukcje krzeseł i odnowić je obijając tkaniną welurową. Piękne welurowe krzesła do salonu można kupić zarówno w sklepach z meblami, jak i w salonach z antykami. Co łączy jedne i drugie? Przede wszystkim okazały materiał, który wyróżnia się trwałością, elegancją i pięknym połyskiem. Welur potrafi nadać szykownego stylu każdemu rodzajowi wnętrz. Do salonu można dobrać wygodne krzesła z oparciem, które przypominają fotele. Welur, który modny był zarówno przed wojną, na początku stulecia, dziś wraca do łask. Po latach mody na wzorzyste, matowe tkaniny, nadeszła kolej na jednobarwny, lecz połyskujący i elegancki welur. To szykowna tkanina idealnie współgra z antykami, drewnianymi meblami oraz coraz częściej z nowoczesnym wyposażeniem wnętrz. Dodatkiem do takich krzeseł mogą być aksamitne lub welurowe poduszki.

Urządzając wnętrze domu lub mieszkania, warto zwrócić uwagę na modę, która trwa już od kilku lat. Chodzi o krzesła do salonu lub jadalni, obite welurem. Ta ciepła, wygodna i miękka tkanina posiada dyskretny blask. Idealnie prezentuje się w blasku świec lub w otoczeni stylowych, antycznych mebli drewnianych. Welurowe siedziska dobrze komponują się z nowoczesnymi wnętrzami.