Terapia z psychologiem dziecięcym w Łodzi

 

Parę lat temu założyłam swoją własną rodzinę. Przeprowadziłam się do większego mieszkania, a mój mąż rozpoczął pracę w dużej, międzynarodowej firmie. Również i ja świetnie sobie radziłam zdobywając kolejne awanse i pracując bardzo ciężko. Często nie było nas w domu, a praca i pogoń za sukcesem sprawiła, że nasza rodzina zaczęła się od siebie oddalać. W końcu, postanowiłam działać i zrobić coś dobrego dla swojej rodziny.

Wizyta u łódzkiego psychologa dziecięcego

psycholog dziecięcy ŁódźCzęsta absencja moja i mojego męża spowodowała, że nasze pociechy zaczęły zamykać się w sobie. Byłam przekonana, że jest to jedyny powód dla którego, są takie apatyczne i bez dobrego humoru, jednak z czasem zaczęłam zauważać jak bardzo mój starszy syn wyróżnia się na tle innych rówieśników, a jego zachowanie staje się dla mnie coraz bardziej dziwne. Wspólnie z mężem zdecydowaliśmy, że czas skorzystać z pomocy profesjonalistów i poradzić sobie z tym problemem. Jeśli potrzebny jest dobry psycholog dziecięcy Łódź miała wiele do zaoferowania w tej kwestii. Skontaktowaliśmy się z uznanym specjalistą w zakresie psychologii dziecięcej i umówiliśmy się na pierwszą wizytę. Podczas tego spotkania zostaliśmy zaproszeni do ładnego gabinetu, gdzie wspólnie odbyliśmy długą rozmowę, a następnie zostaliśmy poproszeni o wyjście z gabinetu. Przez ponad godzinę, nasz syn rozmawiał z terapeuta. Po pierwszym spotkaniu był dość wycofany i nie chciał w ogóle rozmawiać o wizycie. Na kolejne spotkania chodził już coraz bardziej przekonany, a jakiś czas później dowiedzieliśmy się jakie problemy go dręczyły. Podczas spotkania z psychologiem, w naszej obecności syn opowiedział nam o swoich uczuciach, o tym jak bardzo jest samotny, gdy rodziców nie ma w domu, a w kolejnych słowach przyznał się do tego, że wirtualna rzeczywistość jest mu coraz bardziej bliska i tam szuka przyjaciół. Po konsultacji z terapeutą, zgodziliśmy się uczestniczyć w terapii grupowej razem z dzieckiem, ponieważ chcieliśmy odzyskać jego zaufanie i sprawić, aby w naszym domu znowu zapanowała dobra atmosfera. Za radą psychologa, zrezygnowałam z kilku zajęć dodatkowych i skupiłam się na moich dzieciach, aby wspólnie rozwiązywać problemy. Chodziliśmy na spotkania z terapeutą, podczas, których rozmawialiśmy o swoich odczuciach, emocjach i frustracjach. Wspólnie naprawialiśmy relację pomiędzy nami, aż w końcu nasz syn zaczął zmieniać swoje nastawienie i otworzył się na dobre. Dzięki temu, że w porę zareagowaliśmy i spotkaliśmy się z dobrym psychologiem, odzyskaliśmy zaufanie naszego dziecka i mogliśmy pozytywnie patrzeć w przyszłość naszej rodziny.

Problemy, które dotknęły mojej rodziny były bardzo skomplikowane i miały negatywny wpływ na zachowanie mojego starszego syna. Zdawałam sobie sprawę z tego, że muszę zrobić wszystko, aby przywrócić harmonię życia domowego. Na szczęście, udaliśmy się do wspaniałego specjalisty, który swoją wiedzą i doświadczeniem wsparł naszą rodzinę i pomógł przezwyciężyć wiele problemów. Z nową energią zaczęliśmy spoglądać w przyszłość i cieszyć się każdym wspólnym dniem.

Źródło: https://adrianacylwik.pl