Wagi do samochodów

Stojąc przed wyborem odpowiedniej wagi do zważenie pojazdu z pewnością natrafimy na wiele zapytań. Wiąże się to z różnymi rodzajami wag dostępnych na rynku. Podstawowym pytaniem jednak jeśli interesuje nas zakup takowej jest przeznaczenie oraz funkcje jakie musi ona spełniać.

Podstawowe informacje o wagach podkładkowych

wagi podkładkoweNa rynku dostępnych jest wiele wag pojazdowych, a każda z nich różni się w mniejszym bądź większym stopniu od siebie. Wyróżniamy bowiem wagi podkładkowe, osiowe oraz najazdowe. Każda z nich ma z pewnością odrobinę inne zastosowanie i powinniśmy się zaznajomić, która z nich będzie idealna dla naszego. Wagi podkładkowe pozwalają zweryfikować nacisk osi oraz poszczególnych kół w pojazdach. Jest to z pewnością najbardziej mobilne rozwiązanie jeśli mamy potrzebę zważyć pojazd poza siedzibą firmy. Nie wymagają one bowiem żadnego odpowiednio przygotowanego terenu. Składa się ona z dwóch podkładek oraz miernika wagowego. Podkładki mogą być ulokowane w dwóch przygotowanych zagłębieniach, dzięki czemu ich wysokość będzie równa wysokości gruntu i bez problemu najedziemy na nie, tak jak byśmy jechali po zwykłej nawierzchni. Drugą opcją jest wyposażony zestaw wagowy w specjalne maty stabilizujące o różnych długościach, dzięki czemu pojazd może płynnie wjechać po nich na wagę. Rozbieżność cenowa wag podkładkowych jest bardzo duża, co wynika z faktu, że mamy do wyboru opcje statyczną i dynamiczną, ponadto zależy ona również od wymiarów platform ważących, im większa powierzchnia, tym analogicznie wyższa cena.

Wagi podkładkowe są zdecydowanie najwygodniejszą opcją z dostępnych na rynku. Są one niesamowicie mobilne ze względu na swoje rozmiary, dzięki czemu bez najmniejszych problemów możemy przetransportować je w dowolne miejsce. Jedynym minusem, jest niestety ich dokładność, która wynosi waha się w granicach 2-5%.