Wielofunkcyjne krzesełko do karmienia

W pierwszych miesiącach życia, karmienie dziecka nie stwarza większych problemów, bo głównie się opiera na karmieniu piersią. Po około sześciu miesiącach, można zacząć urozmaicać dietę malucha i wprowadzać nowe produkty. W tym okresie dziecko może już jeść w pozycji półleżącej lub siedzącej więc przyda się specjalne krzesełko.

W jakim krzesełku karmić dziecko?

krzesełko do karmienia milanoPrzez pierwsze miesiące urozmaicania diety dziecka o nowe produkty, rodzice karmią malucha, który siedzi w krzesełku. Konieczna jest odpowiednia pozycja, aby dziecko się nie zakrztusiło i też nie zmieniało pozycji w trakcie jedzenia. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy mnóstwo modeli krzesełek do karmienia, od zwykłych podstawowych, po wielofunkcyjne. Z pewnością godne uwagi jest krzesełko do karmienia Milano, które rośnie razem z maluchem. Dzięki regulacji wysokości siedziska, krzesełko można dostosować do wysokości stołu. Regulację posiada także samo siedzisko, które można ustawić pod pięciom, różnymi kątami nachylenia. Dzięki temu maluch może jeść w pozycji wyprostowanej, półleżącej, a nawet zdrzemnąć się po posiłku. Także podnóżek można ustawić w kilku pozycjach. Konstrukcja krzesełka została wykonana z wytrzymałego, a zarazem lekkiego aluminium, natomiast siedzisko z tworzywa sztucznego i jest pokryte miękką tapicerką zapewniającą komfort siedzenia. W pierwszych miesiącach życia, krzesełko może być wykorzystywane tylko w pozycji leżącej, a od szóstego miesiąca można ustawić go po niewielkim kątem. Kupując krzesełko Milano, nie musimy się martwić o jego wymianę na inne, kiedy dziecko podrośnie, gdyż będzie mu służyć do samego końca. Krzesełko z serii Milano posiada także praktyczną tackę, którą w dowolnej chwili można zdemontować, aby maluch mógł jeść z rodzicami bezpośrednio przy stole. Cena takiego modelu waga się od trzystu do czterystu złotych.

Zakup krzesełka do karmienia dla dziecka, trzeba dobrze przemyśleć, ponieważ wiele modeli posiada jedynie podstawowe funkcje. Zdecydowanie lepiej jest kupić jedno krzesełko, które będzie służyć przez cały czas, niż po roku szukać nowego modelu. Krzesełka Milano w najniższej cenie znajdziemy w sklepach internetowych i też tam będziemy mieli ich największy wybór pod względem kolorystyki i dodatków.