Wieńce pogrzebowe o różnym kształcie

Rodzina i znajomi wybierający się na pogrzeb bliskiej osoby powinny zabrać ze sobą wiązankę, którą należy następnie położyć na grób po zakończeniu ceremonii. Niektórzy decydują się na tradycyjne wiązanki, a inni z kolei wolą postawić na oryginalne wieńce o różnych kształtach czy wyjątkowych gatunkach kwiatów. Ważna jest także wstążka dołączana do kwiatów, na której umieszcza się m.in. kondolencje czy słowa ostatniego pożegnania ze zmarłym. Okazuje się, że nie każda kwiaciarnia przyjmuje zamówienia na indywidualne wiązanki, dlatego warto to wcześniej sprawdzić.

Okrągłe wiązanki pogrzebowe – Białystok

okrągłe wieńce - białystokTylko niektóre kwiaciarnie i domy pogrzebowe oferują wykonanie wiązanek zgodnie ze wskazówkami klienta. Często tego typu informacje są dostępne na firmowych stronach internetowych. Oczywiście takie zamówienia powinny zostać omówione z odpowiednim wyprzedzeniem, aby floryści mieli czas na dobór dekoracji i kwiatów. Klienci najczęściej zamawiają duże okrągłe wieńce – Białystok to jedno z miast, w którym w lokalnych kwiaciarniach można zakupić dowolną wiązankę na pogrzeb. Firmy proponują też spory wybór gotowych inspiracji – wystarczy przejrzeć strony internetowe i fanpage na portalach społecznościowych, aby wybrać odpowiedni wieniec czy kompozycję kwiatową. To zrozumiałe, że kilka dni po informacji o śmierci bliskiej osoby nie jesteśmy w stanie myśleć o tych wszystkich koniecznych przygotowaniach pogrzebowych i dlatego wiele osób powierza dobór kwiatów florystom mającym spore doświadczenie. Kwiaty powinny zostać dopasowane do płci oraz wieku zmarłego, choć nie jest to wymogiem. Ważny jest sam napis zamieszczony na wstędze dołączonej do wieńca pogrzebowego. Tutaj najczęściej sam klient dyktuje słowa umieszczane na wstążce.

Wiele formalności pogrzebowych można załatwić w jednym miejscu czyli zakładzie pogrzebowym. Jeśli jednak zależy nam na kupnie oryginalnego wieńca to najlepiej pójść do osobnej kwiaciarni, która jest polecana przez innych klientów. Kluczowe jest, aby do wykonania wiązanki użyto żywych kwiatów, które symbolizują wieczne życie czekające na nas po śmierci. Żywe rośliny dają też nadzieję na kolejne spotkanie bliskiej osoby w przyszłości. Ceny wieńców są bardzo różne i zazwyczaj sprzedawca ustala je indywidualnie.