Właściwości techniczne zawiesi poliestrowych

Zawiesia pasowe są elementami szeroko wykorzystywanymi w wielu branżach. Możemy spotkać się z nimi zarówno w transporcie, jak i na placach budowy czy też w zakładach produkcyjnych. Ponadto występują one jako elementy żurawi, suwnic oraz hydraulicznych dźwigów samochodowych. Szeroki zakres zastosowań sprawia, że na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami zawiesi poliestrowych.

Szerokie zastosowanie zawiesi poliestrowych

zawiesia poliestroweWybór odpowiedniego zawiesia poliestrowego w głównej mierze uzależniony jest od miejsca zastosowania. Ponadto równie istotne są także parametry takie jak intensywność podnoszenia ładunku oraz jego ciężar i właściwości. Spotkań możemy zatem zawiesia poliestrowe, które na zakończeniach posiadają pętle, haki szakle oraz ogniwa. Rynek oferuje nam również zawiesia o obwodzie zamkniętym. Te z kolei sprawdzają się idealnie w przypadku transportu palet. Dzięki nim nie ma konieczności podnoszenia ładunku z kilku miejsc. Wystarczy jedynie wsunąć pasy pod spodem palety. W tym przypadku mamy możliwość podniesienia jej na zasadzie obwiązywania bądź z wykorzystaniem jednego punktu zaczepowego, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo oraz przyspiesza pracę. Główną zaletą tego typu zawiesi jest materiał, z którego zostały one wykonane. Są one bowiem znacznie lżejsze od lin bądź łańcuchów, a ponadto miękkie oraz elastyczne. Właściwości te sprawiają, że podnoszony ładunek nie ulega uszkodzeniu. Mimo sporej lekkości zawiesia poliestrowe posiadają wysoką wartość obciążenia roboczego.

Wykorzystany do produkcji materiał czyli poliester charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie kwasów, smarów, tłuszczy oraz olejów, co sprawia, że substancje te nie wpływają na szybsze zużycie elementów. To właśnie z tego powodu możemy spotkać się z nimi w wielu zakładach produkcyjnych.