Wskazania do wykonania zabiegu endermologii

Masaż endermologiczny jest zabiegiem, do którego wykorzystuje się specjalne urządzenie które pracuje pod ciśnieniem. Dzięki temu można ingerować w głębokiej struktury skóry i mięśni całego ciała. Urządzenie wykorzystywane do masażu podciśnieniowego może być używane na każdej powierzchni ciała, brzuchu, udach oraz pośladkach. Wywołuje ono silne efekty terapeutyczne, przed jego wykonaniem konieczne jest założenie specjalnego kombinezonu, który ochrania skórę przed urazami mechanicznymi.

Korzystne działanie masażu endermologicznego

skuteczna endermologia w łodziMetoda ta jest wskazana w przypadku osób, które chcą się odchudzić, pozbyć się cellulitu oraz wymodelować sylwetkę. Masaż podciśnieniowy sprawia, że organizm zdecydowanie szybciej i sprawniej pozbywa się toksyn oraz tkanki tłuszczowej. Metodę te można także wykorzystać terapeutycznie w leczeniu bólu kręgosłupa, mięśni, a także łagodzeniu objawów chorób reumatycznych. Osoby, które chcą cieszyć się nienaganną sylwetką, często decydują się na zabieg, jakim jest skuteczna endermologia W Łodzi masaż podciśnieniowy wykonywany jest w wielu dobrych gabinetach. Przyśpiesza on pracę układu limfatycznego, usprawnia przemianę materii, pomaga pozbyć się nadmiaru płynów. Zabieg ten stymuluje organizm do odnowy biologicznej, sprzyja produkcji włókien kolagenowych, wspomaga walkę z cellulitem, wiotką i mało elastyczną skórą, redukuje różne niedoskonałości. Efektem endermologii jest między innymi odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek, usunięcie rozstępów i blizn. Działa ona także odchudzająco, redukuje nadmiar tłuszczu z pośladków, ud oraz brzucha, modeluje sylwetkę. Dzięki niej możemy uzyskać także efekt oczyszczania ciała, gdyż stymuluje krążenie krwi i limfy, przyśpiesza detoksykację organizmu.

Skutecznie łagodzi dolegliwości bólowe mięśni, zmniejsza obrzęki. Zabieg ten powinien być odpowiednio dostosowany do rodzaju oraz stopnia nasilenia problemu. Należy dobrać właściwą intensywność masażu. Podczas zabiegu może pojawić się niewielki dyskomfort oraz ból, który pojawia się na miejscach poddawanych masażowi. Nie jest to jednak specjalnie uciążliwe. Ważne, by powtarzać zabieg, gdyż tylko wówczas można osiągnąć pożądane efekty. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są nowotwory, infekcje skóry, uszkodzenia, a także stany zapalne naskórka.