Wycena warszawskich nieruchomości w sposób rzetelny

 

Nieruchomości mogą mieć bardzo różne ceny i co ciekawe, stan budynku to nie jest główny wyznacznik wartości. W Warszawie obrót nieruchomościami jest na tyle duży, że potrzeba wielu rzeczoznawców, którzy będą wspierać zarówno osoby chcące sprzedać nieruchomość, jak i ją kupić. Dokument od takiego fachowca to potwierdzenie, że dana nieruchomość faktycznie tyle kosztuje, a co za tym idzie nie przepłacimy, ani nie sprzedamy poniżej wartości.

Właściwa wycena nieruchomości

rzeczoznawca wyceny nieruchomości warszawaWycena nieruchomości to dość skomplikowany proces, na którym trzeba się znać. Rzeczoznawca wyceny nieruchomości Warszawa przede wszystkim musi powoli przeanalizować każdy czynnik kształtujący cenę. Duże znaczenie ma sam fakt lokalizacji danej nieruchomości, a także tego, jak dana działka jest rozwojowa. Wiadomo, że im bliżej centrum tym budynek będzie droższy, jeśli ma być on budynkiem mieszkalnym dla wielu rodzin, bądź miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej. Z kolei domek jednorodzinny będzie tańszy na przedmieściach, gdzie ludzie chcą spokojnie mieszkać, z dala od największego zgiełku miasta. Rzeczoznawca oczywiście zwraca uwagę na stan techniczny, jednak nie bierze pod uwagę wyposażenia, ponieważ jest ono często zmieniane przez nabywcę i nie ma sensu jego wycena. Dodatkowo rzeczoznawcy muszą ustalić, czy budynek jest zadłużony, a jeśli tak, w jaki sposób można go spłacić. Cena spada jeżeli sytuacja prawna budynku jest skomplikowana, na przykład jest on w posiadaniu kilku właścicieli. W takich przypadkach przed zamówieniem rzeczoznawcy warto jest uprościć jego sytuację prawną, aby można było na sprzedaży więcej zarobić. Ostatnim czynnikiem kształtującym cenę jest rozwój infrastruktury w pobliżu. Na przykład zbudowanie oczyszczalni ścieków może obniżyć cenę budynku, natomiast budowa nowej drogi pół kilometra od niego znacznie podwyższy wartość.

Wiadomo, że każda nieruchomość będzie miała inną cenę. Nawet podobny dom naszego sąsiada może okazać się droższy lub tańszy. Na nieruchomościach trzeba się znać, dlatego ich wycenę najlepiej powierzyć fachowcom. Tylko oni są w stanie rzetelnie określić, ile pieniędzy możemy oczekiwać za budynek lub działkę. W ten sposób podczas negocjacji cenowych będziemy posiadać dokument, który dokładnie opisuje wszystkie parametry nieruchomości.

Poczytaj więcej https://www.estimus.com.pl