Wygodna kasa fiskalna dla taksówkarza

Żadna taksówka nie mogła funkcjonować bez kasy fiskalnej na pokładzie. Było to wymagane wyposażenie, bez którego kierowcy nie mogli otrzymać licencji do wykonywania zawodu, ale również ogromne ułatwienie rozliczania kursu. Nie każda kasa nadawała się jednak do wykorzystania na drodze, z bardzo wielu przyczyn.

Bezprzewodowa kasa fiskalna do samochodu

kasa fiskalna do taksówkiStandardowe kasy fiskalne były zdecydowanie duże, i nieszczególnie dobrze nadawały się do samochodu, z racji dużych rozmiarów. Wymagały również stałego źródła zasilania, które w samochodzie nie było dostępne. Dobra kasa fiskalna do taksówki musiała być więc mała, umożliwiać podłączenie do gniazda samochodowego, ale posiadać również wewnętrzne zasilanie i umożliwiać zaprogramowanie funkcji licznika samochodowego. Wiele sklepów motoryzacyjnych wprowadzało więc takie kasy do inwentarza, gdyż ciągle cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno ze strony starych taksówkarzy jak i nowych kierowców, szukających pierwszego urządzenia. Jednym z takich urządzeń była kasa fiskalna która mogła być uznana niemal za kieszonkową. Mogła być zamontowana na pulpicie tak samo jak nawigacja samochodowa czy dowolne urządzenie elektroniczne, i podłączona do każdego licznika samochodowego, samoczynnie obliczając koszty przejazdu. Mimo niewielkich rozmiarów, owa kasa była zdecydowanie wygodna i poręczna, nie zajmując wiele miejsca aczkolwiek spełniając wszystkie wymagania ustawowe, jakie obowiązywały taksówkarzy.

Było to urządzenie które działało bardzo dobrze z niemal wszystkimi modelami drukarek do kas fiskalnych i liczników samochodowych, dlatego nieprawidłowości zdarzały się bardzo rzadko. Wysoki poziom kompatybilności ułatwiał również kierowcom wybór pozostałych urządzeń, wymaganych do działania drukarki.