Wygodny biustonosz do karmienia

 

Przed każdą przyszłą mamą stoi wiele wyzwań, przed którymi muszą sprostać. Przygotowanie wyprawki dla noworodka przed porodem jest bardzo wygodne i ułatwia funkcjonowanie po rozwiązaniu. Są to przede wszystkim rzeczy dla maluszka, ale również przydatne artykuły dla mamy. Jeżeli decyduje się na karmienie piersią. to musi sobie kupić specjalne biustonosze, które znacznie ułatwiają tą czynność.

Jak powinien wyglądać biustonosz do karmienia?

Biustonosze do karmieniaDla wielu mam, karmienie piersią jest naturalną koleją rzeczy, ponieważ kobiecy pokarm jest najlepszym pożywieniem dla dziecka w pierwszych miesiącach życia. Jest to wyjątkowa chwila dla dziecka i mamy, choć bywa czasem trudna. Początki nie są łatwe, bo maluszek nie umie jeszcze właściwie ssać pierś, a piersi są nabrzmiałe od nadmiaru mleka. Jednak z czasem sytuacja się unormuje i stanie się jedynie przyjemnością. Każda mama będzie potrzebowała biustonosze do karmienia, nawet jeżeli planuje to robić tylko przez kilka tygodni. Karmienie piersią w klasycznym biustonoszu jest wręcz niemożliwe, bo trzeba go całkowicie ściągać. Model do karmienia posiada niezależnie odpinane miseczki, dzięki czemu można odsłonić tylko tą pierś, którą akurat się karmi dziecko. Tego typu staniki są najczęściej pozbawione usztywnień, fiszbin czy odstających dodatków, ponieważ mogą być niewygodne dla dziecka i utrudniać karmienie. W tym okresie najlepiej się sprawdzają miękkie biustonosze bawełniane, które mają regulację obwodu pod biustem. Jest to ważne, ponieważ piersi mogą się zmieniać podczas okresu laktacji, zwiększając lub zmniejszając swój obwód. Najlepiej od razu kupić kilka biustonoszy, aby mieć je na zmianę. Przyda się klasyczny biały, czarny i cielisty, ponieważ będą pasowały pod każdą bluzkę czy sukienkę. Wygląd biustonosza do karmienia jest drugorzędną kwestią.

W czasie karmienia liczy się wygoda i bezpieczeństwo. Dobry stanik powinien dobrze podtrzymywać biust i nie uciskać. Musi też mieć dobrze dobrane miseczki, ponieważ w każdej z nich trzeba jeszcze zmieścić wkładki laktacyjne, ponieważ w trakcie karmienia jedną piersią, także z drugiej wydobywa się mleko. Taki biustonosz należy nosić przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, gdyż małe dzieci są karmione nawet co kilka godzin w dzień i w nocy.