Wykorzystanie ramek typu passe partout

Ostatnio przeglądałam rodzinne zdjęcia znajdujące się na komputerze czy w telefonie. W końcu zebrałam się w sobie, żeby wśród nich wybrać te, które można rozmieścić w ramkach w różnych częściach mieszkania. Chciałam żeby ładnie się prezentowały w ciekawej aranżacji. Dlatego też chciałam użyć specjalnego typu ramek, które poleciła mi koleżanka z pracy.

Ciekawy wygląd ramek passe partout w mieszkaniu

ramki passe partoutZawsze miałam problem z tym, żeby udekorować mieszkanie zdjęciami. A to nie mogłam się zdecydować, które zdjęcia wybrać, a to nie wiedziałam w jakim miejscu je umieścić, a to nie byłam pewna, co do tego, jakich ramek użyć. Znajoma powiedziała mi, że ostatnio wśród jej znajomych popularne stały się ramki passe partout. To ramki, w których znajdują się specjalne wycięcia na fotografie, w których dobrze chronione są brzegi zdjęć. Skoro już się ten temat pojawił, to zainspirowałam się, by wykorzystać takie ramki w domu. I ostatecznie byłam tak zmotywowana, że wynalazłam tyle zdjęć, by starczyło na zawieszenie na ścianach, jak i na postawienie na stole czy szafkach nocnych. Wybrałam stonowane kolory ramek, które ładnie i kontrastowo wyglądały na tle ścian i mebli. Stworzyłam w ten sposób bardzo ciekawe dekoracje, które dodały dodatkowego uroku naszemu mieszkaniu. Uroku, którego nam brakowało, bo nagle każdy zaczął zauważać dodatki i chwalić, że dom stał się od razu żywszy i bardziej interesujący.

Pewnie gdyby koleżanka nie poleciła ramek w wycięciami, to pewnie nadal bym nie mogła zebrać się do wyszukania odpowiednich zdjęć. Fajnie więc, że tak się stało i mogłam nadać mieszkaniu dodatkowego kolorytu. Zainspirowałam się nawet na tyle, że myślę, że co jakiś czas będę zmieniać zawartość ramek, by utrzymać świeże zainteresowanie nimi.