Zaawansowana obróbka stopów stali

Projekty konceptowe samolotów wojskowych czy pasażerskich były bardzo ciekawym, ale również nowatorskim zajęciem, i często skutkowały stworzeniem tylko jednej, unikalnej jednostki. Takie maszyny wymagały zastosowania podzespołów i układów przeznaczonych tylko dla jednego prototypu, często nie będących w normalnej produkcji. Problemy zaczynały się w momencie, gdy takie części musiały być wyprodukowane od podstaw.

Nowoczesny zakład obróbki CNC

fachowe frezowanie cncW montażowni nie byliśmy jednak w stanie stworzyć samodzielnie wymaganych podzespołów, głównie z powodu braku narzędzi. Podczas gdy nasze frezarki do CNC mogły być użyte do prostych prac, bardziej precyzyjne i zaawansowane podzespoły wymagały wykonania w profesjonalnym zakładzie. Z tego powodu, niemal od początku istnienia montażowni współpracowaliśmy aktywnie z lokalnym zakładem wykonującym fachowe frezowanie CNC niemal dowolnego materiału, dzięki czemu nigdy nie musieliśmy obawiać się przestojów czy niedotrzymanych terminów. Zakład owy posiadał najbardziej precyzyjne urządzenia do trójwymiarowej obróbki stali czy różnorodnych stopów o niestandardowym składzie czy twardości. Jednym z elementów zamówienia jaki wyróżniał owy zakład spośród konkurencji była możliwość oddania projektu w formie elektronicznej, jako grafikę trójwymiarową, i wykonania wszelkich zamówień właśnie na tej podstawie. Nowoczesne urządzenia które zakład używał, zarówno maszynowe jak i laserowe, przeznaczone do najbardziej precyzyjnych prac, umożliwiały natomiast stworzenie najbardziej precyzyjnie wykonanych, a jednocześnie bardzo niestandardowych brył, obrabianych pod dowolnym kątem.

Oprócz standardowych usług, zakład zajmował się również frezowaniem powierzchni czy wykonywaniem poprawek do wszelkich istniejących części, więc w razie potrzeby, mogliśmy również zaadaptować istniejące podzespoły do naszych potrzeb, co kilka razy uratowało proces konstrukcyjny od odrzucenia. Nawet najbardziej skomplikowane projekty były jednak stosunkowo tanie, gdyż nasz zaprzyjaźniony zakład miał bardzo przystępne ceny za wykonanie zleceń. Oczywiście koszty zależne były od złożoności projektu oraz jego wielkości, choć w dalszym ciągu pozostawały konkurencyjne, zwłaszcza biorąc pod uwagę idealne wykonanie, oraz wysoką jakość końcowego elementu.