Zabawka dla dziewczynki

W naszej kulturze panują pewne stereotypy, zgodnie z którymi wychowujemy dzieci. Z tego powodu dziewczynki bawią się lalkami, a chłopcy samochodami. Choć oczywiście jest mnóstwo zabawek, którymi bawią się wszystkie dzieci.

Jak wygląda interaktywna zabawka?

zabawki interaktywne dla dziewczynekIdąc do sklepu z zabawkami, możemy mieć problem z wyborem idealnej zabawki, bo jest ich bardzo duży wybór. Najważniejszą zasadą przy wyborze, jest szukanie produktu odpowiedniego do wieku i ewentualnie płci dziecka. Zabawki interaktywne dla dziewczynek to przede wszystkim pluszowe kotki, pieski, czy misie, które mają w różnych miejscach umieszczone sensory ruchu i dotyku. Po naciśnięciu na przykład brzuszka, kotek będzie mruczał, a kiedy dziecko złapie na łapkę, to zabawka może zacząć śpiewać. Są to zabawki, które zachęcają dzieci do powtarzania usłyszanych słów, lub dźwięków, przez co uczą maluchy języka i poprawnej wymowy. Ciekawą propozycją jest interaktywne krzesełko, które posiada liczne przyciski na oparciu, siedzisku i na podłokietnikach. Dla dziewczynek, które mają kilka miesięcy i dopiero uczą się chodzić, sprawdzą się interaktywne zabawki w formie stolików, które mają mnóstwo elementów dźwiękowych, świetlnych i sensorycznych. Dostępne są w dwóch wersjach językowych, dzięki czemu dziecko może się uczyć ojczystego języka i obcego. Dla starszych dzieci zabawki mogą być znacznie mniejsze i skupiać się głównie na zdolnościach manualnych i językowych. Interaktywne zabawki znajdziemy w dobrych sklepach i hurtowniach zabawkowych.

Nie tylko wygląd i funkcje zabawki są najważniejsze, bo dla rodziców istotne jest bezpieczeństwo. Rynek jest zalany słabej jakości chińskimi zabawkami, które mają wątpliwą jakość. Lepie wybierać modele posiadające unijne certyfikaty jakości.