Zadaszenie z poliwęglanu

Wiele projektów domów jednorodzinnych uwzględnia obecność tarasu przylegającego do domu. Często jednak w projekcie nie jest uwzględnione stworzenie zadaszenia nad tarasem. W takim wypadku konieczne jest pomyślenie o samodzielnym jego stworzeniu. Ważną kwestią jest dobór odpowiednich materiałów, których użyjemy do stworzenia poszycia dachowego. 

Wytrzymałe panele poliwęglanowe 

poliwęglan komorowy 16mmTworząc poszycie dachowe nad tarasem warto uwzględnić pewną rzecz. Mianowicie jeśli zdecydujemy się na stworzenie klasycznego zadaszenia to możemy doprowadzić do znacznego zredukowania ilości promieni słonecznych jakie wpadają do wnętrza domu. W związku z tym idealnym rozwiązaniem by było stworzenie poszycia, które będzie przezroczyste. Świetnym materiałem do stworzenia takiego zadaszenia może być poliwęglan komorowy 16mm. Taki poliwęglan jest produktem, który może przepuszczać nawet do 80% promieni słonecznych. Panele poliwęglanowe to produkty, które w bardzo prosty sposób się montuje. W takim wypadku wystarczy posiadanie wkrętarki oraz odpowiednich bitów. Warto podkreślić, że panele wykonane z poliwęglanu są bardzo lekkie więc ich zastosowanie w naszej konstrukcji nie obciąży jej nadmiernie. Obecnie oprócz paneli z poliwęglanu komorowego dostępne są również panele lite. Najczęściej poszukiwanym produktem są takie panele w wersji bezbarwnej, która przepuszcza najwięcej światła. 

Ogólnie rzecz biorąc poliwęglan komorowy oraz lity to produkty, które mogą naprawdę bardzo ułatwiać tworzenie różnych konstrukcji. Oprócz budowania zadaszeń nad tarasem często wykorzystuje się poliwęglan do tworzenia świetlików. Natomiast w miejscach publicznych możemy spotkać się z poliwęglanem, który zamontowany jest na dachach oraz niekiedy również ściankach przystanków autobusowych.