Zalety cięcia plazmowego

 

Przecinarki plazmowe to jedne z najlepszych rozwiązań do cięcia, przebijania i żłobienia metalu. Są stosunkowo niedrogie i bardzo wysokiej jakości. Przecinarki plazmowe mogą przecinać każdy przewodnik prądu elektrycznego, nie tylko metal. Robią mniej bałaganu niż przecinarki tlenowe i są w stanie przebijać, fazować, żłobić, ciąć w stosy i kształtować każdy rodzaj i rozmiar metalu. 

Cięcie plazmowe jest coraz popularniejsze

cięcie plazmowePrzecinarki plazmowe stały się przez lata tak popularne, ponieważ są bardzo przyjazne dla użytkownika, czyste i mogą być używane w wielu zastosowaniach związanych z obróbką metali. Na pewno wiemy, jak uciążliwa jest obsługa pił taśmowych lub nożyc tnących. Co więcej, nożyce są drogie (biorąc pod uwagę, że mogą zrobić tylko jedną rzecz) i mogą nie wykonywać czystych cięć. Zanim kupimy przecinarkę, musimy zastanowić się, jaki rodzaj i grubość metalu będziemy ciąć przez większość czasu. W zależności od rodzaju i grubości metalu dobierzesz odpowiednią moc wyjściową, rozmiar dyszy oraz rodzaj powietrza lub gazu potrzebnego do przecinarki. Wszystkie przecinarki plazmowe są przystosowane do trzech różnych typów cięcia. Ocenione cięcie plazmowe – to cięcie powoduje nacięcie z prędkością 10 cali na minutę Jakość cięcia – ten test tnie grubsze metale z prędkością wolniejszą niż 10 cali na minutę Sever Cut – ten test pokazuje najgrubszy metal, jaki dany model przecinarki plazmowej jest w stanie ciąć (ostre cięcia często wymagają późniejszego oczyszczenia) Kupując noże, powinniśmy dużo wiedzieć o tych trzech różnych rodzajach cięć. Dobrze jest wiedzieć, jaki rodzaj cięcia planujemy wykonać i kupić odpowiedni model noża. Po zakupie noża konfiguracja jest naprawdę łatwa.

Wystarczy, że podłączymy przecinarkę plazmową Millera do kompresora powietrza. Kiedy coś jest tak łatwe w użyciu, kusi nas zaniedbanie odpowiednich wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Należy upewnić się, że nosisz odpowiedni sprzęt ochronny i kieruj się zdrowym rozsądkiem podczas obsługi niebezpiecznego sprzętu.