Zastosowanie pokrowców samochodowych

Tapicerka w samochodzie to materiał, który szybko może ulec zużyciu, zabrudzeniu lub zniszczeniu. Żeby dłużej móc się cieszyć niezniszczonymi fotelami warto zdecydować się na zakup odpowiednio dobranych pokrowców. Są często wyborem właścicieli nowych, ale również i używanych aut. Skutecznie chronią one siedzenia, ale również podnoszą estetykę wnętrza. Jak wybrać najlepszy pokrowiec do naszego samochodu?

Odpowiedni wybór pokrowców na fotele

pokrowce samochodoweWarto zwrócić uwagę na to, że modele pokrowców różnią się od siebie nie tylko ceną, ale również materiałem, strukturą oraz kolorem. Pokrowce samochodowe muszą odznaczać się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Dla najbardziej wymagających kierowców, którzy mogą wydać więcej pieniędzy dedykowane są modele, które wykonane są z eko-skóry lub alcantary. Eko-skóra wyróżnia się przede wszystkim dużą odpornością na działanie promieni UV. Materiał ten nie nagrzewa się w trakcie upalnych letnich dni. Alcantara jest bardzo mocnym materiałem. Swoim wyglądem przypomina skórę zamszową i jest przyjemna w dotyku. Pokrowce z tych materiału bardzo dobrze dopasowują się do foteli. Podnoszą również prestiż sprawiając, że wnętrze auta jest bardziej luksusowe. Tego rodzaju pokrowce są szyte na miarę. Są wytrzymałe i bezpieczne, ponieważ w żaden sposób nie zakłócają pracy poduszek powietrznych, które są umieszczone w fotelu. Innym rodzajem pokrowca jest ten wykonany z syntetycznego zamszu. Wypełniony jest on pikowanym materiałem, a od dołu zabezpieczony jest przed przesuwaniem się po fotelu. Wyposażone są w zamki, dzięki czemu łatwo jest je dopasować do foteli prawie wszystkich aut. Duża dostępność różnorodnych kolorów sprawia, że są chętnie kupowane. Na rynku dostępne są również specjalne pokrowce, których używa się w trakcie przewożenia zwierząt. Są cenione za swoją atrakcyjną cenę oraz charakteryzują się łatwością w czyszczeniu. Zaletą wszystkich pokrowców niezależnie z czego są one wykonane jest to, że można je bez problemu zdjąć i poddać dokładniejszemu czyszczeniu.

Wybór odpowiednich pokrowców jest często zależny od typu pojazdu, który posiadamy. Najlepiej jest zainwestować w te szyte na miarę, ponieważ mamy pewność, że będą one doskonale dopasowane do foteli. Uniwersalne pokrowce pasują do wielu modeli aut, jednak mimo wszystko należy zwracać uwagę na ich rozmiar. Wybierając materiał najlepiej pamiętać, żeby był on wysokiej jakości oraz odporny na codzienną eksploatację.