Zestaw do paznokci żelowych

Wydawałoby się, że robienie paznokci żelowych w domowym zaciszu jest całkowicie niewykonalne. Oczywiście początkowo może sprawić nieco trudności i tak naprawdę polecane jest odbycie kursu, aby robić paznokcie jak najlepiej, aczkolwiek wszystko jest do opanowania krok po kroku. Pierwsze próby mogą zniechęcić, ale nie warto się poddawać, a zestaw do robienia paznokci żelowych można wykorzystać inaczej. 

Paznokcie żelowe w domu

paznokcie żelowe akcesoriaRobienie paznokci w salonie wymaga od nas przede wszystkim regularnego jego odwiedzania i uzupełniania braków, ale również i funduszy. Można więc zainwestować w odpowiedni zestaw startowy, a nawet kurs metody żelowej na paznokciach. Jeżeli okaże się, iż paznokcie żelowe nie wychodzą nam możemy ten zestaw wykorzystać do robienia paznokci hybrydowych, ponieważ są to tylko niewielkie różnice produktów. Wykonane paznokcie żelowe akcesoria do nich użyte to przede wszystkim żel, primer kwasowy i pędzelek do nakładania warstwy żelowej. Poza tym będziemy potrzebować warstwy kolorowej, która może być również żelem, ale możemy zastąpić ją lakierem hybrydowym. Wszelkie pilniki, bloczki polerskie, cleaner i waciki bezpyłowe beda niezbędne do właściwego przygotowania paznokcia do wykonania paznokci albo do ich zdjęcia. Dla bardziej wprawionych ciekawa opcją będzie frezarka, dzięki której żel bardzo łatwo zdejmiemy. Oczywiście najważniejszym elementem będzie lampa UV, bez której nie utwardzilibyśmy warstwy żelowej. Wszelkie inne elementy takie jak pyłki, kryształki i rękawiczki do lampy UV są opcjonalnym elementem, ale na pewno wzbogacą nasza pracę z paznokciami. Pamiętajmy, iż dobrze przygotowany paznokieć po żel będzie kluczowym elementem, ponieważ to dzięki temu żel będzie trzymał się w sposób idealny na paznokciu przez długi czas i nie odpryśnie. W innej sytuacji nawet najlepiej nałożona warstwa żelowa może szybko odpaść, co nie jest dobre.

Wykonanie paznokci żelowych nie należy do najtrudniejszych, możemy również skorzystać z dostępnych na rynku kursów pomagających zrozumieć sposób robienia żeli na paznokciach. Ważnym elementem jest również to, iż żel można ewentualnie zastąpić lakierem hybrydowym, gdyby okazało się, iż metoda ta nam nie odpowiada albo ciężko jest nam się nauczyć wykonywać paznokcie z żelem.