Zmywarka do naczyń

Mycie naczyń nie należy do przyjemnych prac, dlatego warto zainwestować w dobrą zmywarkę. Jej zakup jest szczególnie opłacalny jeżeli mamy dużą rodzinę. Jednak nie tylko w domu ją wykorzystujemy, bo także w restauracjach. 

Co można myć w zmywarce?

zmywarki przemysłowe do naczyńMycie naczyń bez rękawiczek, może się skończyć podrażnieniem skóry i jej wysuszeniem, ponieważ detergenty silnie oddziałują na naszą skórę. W domu, zmywarka często jest potrzebna, jednak w restauracjach jest konieczna, ponieważ pracownicy by nie nadążyli ze zmywaniem naczyń po klientach. Zmywarki przemysłowe do naczyń są przeznaczone do stosowania we wszelkich punktach gastronomicznych, gdzie dania są wydawane na miejscu. Po każdym kliencie trzeba dokładnie umyć i wyparzyć naczynia, ponieważ za chwilę być może zje na nich inny klient. Zmywarka umożliwia szybkie czyszczenie naczyń ze wszelkich zabrudzeń, bakterii i zarazków, przez co są one higienicznie czyste. W restauracjach są stosowane mieszane zmywarki, czyli takie, w których można jednocześnie myć naczynia, kubki, szklanki, sztućce, czy garnki. Taki sprzęt znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę. Po skończonym procesie mycia, nie trzeba już polerować naczyń, ponieważ sprzęt wykonał to za nas. Zmywarka przemysłowa jest wyposażona w jelitkowy dozownik płynu nabłyszczającego i myjącego, wskaźnik temperatury pracy bojlera i komory myjącej, czy dwie pary ramion płucząco – myjących. Jest to bardzo wydajne urządzenie, które zużywa bardzo niewiele wody i specjalnych detergentów o mycia. 

Większość zmywarek wyglądem przypomina małą lodówkę, która posiada elektroniczny wyświetlacz, na którym można wybrać jeden spośród kilku cykli mycia. W zestawie do zmywarki przemysłowej są dołączone specjalne kosze na talerze, szklanki, sztućce i garnki.