Zrobiłam sztukaterię styropianową

Z zawodu jestem projektantką wnętrz. Od kilka lat jestem na emeryturze, ale zamiłowanie do zawodu przez ten czas nie osłabło. Stwierdziłam, że dobrze byłoby wreszcie zabrać się za aranżacje swojego własnego mieszkania. Kiedy pracowałam zawodowo, nigdy nie miałam na to czasu. Teraz w kocu postanowiłam coś zmienić w swoich wnętrzach. Stwierdziłam, że zrobienie sztukaterii styropianowej będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, które odmieni wnętrze mojego domu.

Zalety sztukaterii styropianowej na ścianach

sztukateria styropianowaNie tylko zaplanowałam jak będzie wyglądać sztukateria w moim mieszkaniu, ale także sama zdecydowałam się ją wykonać. W tym celu zakupiłam odpowiednią ilość styropianu. Sztukateria styropianowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ jest bardzo prosta w montażu. Styropian można w dowolny sposób przycinać, tak aby był dopasowany do ściany. Bardzo łatwo jest również wyciąć w styropianie pożądany kształt sztukaterii oraz można ją z łatwością pomalować odpowiednimi farbami. W ten sposób samodzielnie można zrobić gustowną i elegancką sztukaterię, która będzie świetnym wykończeniem ścian, podłóg a także sufitów. Sztukateria styropianowa ma również tą zaletę, że jest prosta w montażu i demontażu. Wystarczy ją przykleić na odpowiedni klej, nie trzeba w tym celu wiercić dziur w ścianach czy stosować innych równie inwazyjnych metod. Wykorzystując metodę sztukaterii styropianowej zrobiłam maskownice do karniszy przy oknach, listwy podłogowe, a także styropianową rozetę pod żyrandol. Z łatwością wycięłam w styropianie odpowiedni kształt i pomalowałam go odpowiednimi, trwałymi farbami. Następnie zamontowałam sztukaterię na ścianie, bez większego wysiłku. Sztukateria styropianowa jest bardzo lekka, dzięki czemu z łatwością utrzymuje się na ścianie i jest bezpieczna. Łatwo jest także zmienić dekorację, kiedy obecna mi się znudzi.

Zrobienie samodzielnej sztukateria styropianowa jak się okazało, było bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki temu mogłam zrobić taką sztukaterię, która spełnia wszystkie moje oczekiwania, co do aranżacji wnętrza mieszkania. Kolejną zaletą sztukaterii styropianowej jest to, że jest ona bardzo tania, zarówno wtedy kiedy decymujemy się na samodzielne jej zrobienie, jak i na kupno gotowych materiałów do montażu na ścianie.